Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Στις 10 του μηνός ολοκληρώθηκε το Α΄ τρίμηνο του φετινού σχολικού έτους 2021-2022. Η ενημέρωσή σας φέτος για την πρόοδο των παιδιών σας σύμφωνα με την αρ. πρωτ. Φ7/151476/ Δ1/23-11-2021 Υπουργική Απόφαση που δημοσιεύτηκε στο Φ.Ε.Κ. Β΄ 5439/23-11-2021 θα γίνει ως εξής:

Οι γονείς και κηδεμόνες των παιδιών της Α΄ και Β΄ τάξης ενημερώνονται από τους εκπαιδευτικούς μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας. Η ενημέρωση θα πραγματοποιείται από τη μέρα Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου μέχρι και την Πέμπτη 23 Δεκεμβρίου,

Για  την ώρα και τη μέρα που έχει ορίσει κάθε εκπαιδευτικός και κάθε ειδικότητα για ενημέρωση θα σας σταλεί νεότερο ηλεκτρονικό μήνυμα.

Για τους γονείς και  κηδεμόνες των παιδιών των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και Στ΄ τάξεων οι Έλεγχοι Προόδου Α΄ τριμήνου θα παραδοθούν εντύπως εσώκλειστοι σε φάκελο στους μαθητές και τις μαθήτριες για να τους παραδώσουν σε εσάς.

Την Πέμπτη 23 Δεκεμβρίου 2021, τελευταία μέρα λειτουργίας για το 2021, το Σχολείο μας λειτουργεί κανονικά και το Ολοήμερο επίσης.

Ο Διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του 1ου Δημοτικού Σχολείου Περαίας θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τη μέχρι τώρα συνεργασία σας παρά τις δύσκολες συνθήκες λόγω της συνέχισης της πανδημίας και σας ευχόμαστε ολόψυχα να περάσετε χαρούμενες γιορτές και να ανταμώσουμε όλοι πάλι το νέο έτος 2022 γεμάτοι φως και ελπίδα από το άστρο της Βηθλεέμ.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Ιωάννης Γιαννουλάκης